Loading
Katrak Makinesi 100 Lamalı ( Mermer ) / MKS

13.12.2022

Katrak Makinesi 100 Lamalı ( Mermer ) / MKS

Katrak Makinesi 100 Lamalı ( Mermer ) / MKS Mısır'a satılmıştır.

KATRAK MAKİNESİ; Mermer, Kireçtaşı, Traverten, Bazalt ve diğer Doğal Taş ocaklarından elde edilen blok ve molozların farklı kalınlıklarda plakalar (levhalar) halinde kesilmesini sağlar.
 

TEMEL ÖZELLİKLER

80 Lamalı Katrak (Marble Gang Saw), mermer bloklarının hızlı kesilebilmesi için dizayn edilmiş katrak; sabit lama kasası, bloğun taşındığı sağlam blok asansörü, Hidrostatik Lineer Yatak Sistemli Gangsaw yenilikçi bir katrak makinesidir. Yüksek kesim hızı, uzun kesim stroğu, maksimum blok kaldırma hızı gibi üstün özellikleri olan katrak makinesi kesilen mermer plakalarında düz ve temiz bir kesim yüzeyi elde edilmesini sağlar.

Katrak makinesi, tüm bileşenlerinin birleşme yüzeylerindeki hassas talaşlı imalat prosesi sayesinde oluşturulan rijit yapı ve iyi hesaplanmış dinamik denge, Gangsaw makinasının sağlam, güvenilir ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Katrak lama kasası hareket sisteminde alternatif çözüm: Hidrostatik Lineer Yataklama sistemli 80 Lamalı Katrak.

Katrak, MKS AR-GE bölümü tarafından yapılan araştırmalar doğrultusunda katrak makinesi ( Gangsaw ) kasa hareketinin yataklanmasından kaynaklanan problemler incelenmiş ve lineer yataklama sistemli 80 Lamalı Katrak ile problemler elimine edilmiştir.

Gang saw, Hidrostatik Lineer Yataklama sistemi ile yüksek hızlarda titreşimsiz çalışma sağlanmaktadır. 80 Lamalı Katrak sürtünme kuvvetinin çok düşük olması sebebi ile ilk kalkma enerjisi düşüktür. Katrak Makinesi merkezi otomatik yağlama sistemi ile hidrostatik lineer yataklama üzerindeki yağ akışkanlığı sürekli kontrol edilir. Katrak makinemizde bakım işlemi ve parça değişimi kolayca ve kısa sürede yapılabilmektedir.

80 Lamalı Katrak, kesim esnasında farklı yönlerden gelen kuvvetlere karşı hidrostatik lineer yataklar sayesinde kasa hareketinin doğrusal kalması sağlanmaktadır. Bu sayede katrak ta (Diamond Marble Gang Saw ) kesilen plaka yüzeyi çok düzgün olmakta ve katrak makinesi nde kesilen plaka kalınlıkları girişten çıkışa kadar aynı kalmaktadır.

 

Ana Mil ve Volan Grubu

Katrak Makinesi,  krank biyel mekanizması CAD ortamında kuvvet analizleri yapılarak tasarlanmıştır. Gangsaw Ana Mil, özel dövme çelik malzemeden imal edilmiş olup süpersonik kontrol metodu ile çatlak ve boşluk kontrolü yapılarak ısıl işlem uygulanmaktadır. 80 Lamalı Katrak Ana Mili sertlik ve malzeme analizi yapıldıktan sonra kullanılmaktadır. Katrak Yatakları GG 30 kalitesinde döküm malzemeden imal edilmiş olup rulman yerleri 0,01 mm hassasiyet ile CNC tezgâhlarda işlenmektedir.

Katrak Krank - biyel mekanizmasının diğer parçaları özel dövme çelik malzemeden imal edilmiştir. Katrak makinesi rulmanları kapalı çevrim yağlama sistemi ile yağlanmıştır. Biyel kolu milleri çift emniyet sistemi ile donatılmıştır. 80 Lamalı Katrak volan hareketi çift kol ile kasaya iletilmektedir. Gangsaw tüm mekanizması, MKS AR-GE bölümünde, en ince ayrıntısına kadar düşünülerek, kuvvet ve ömür hesapları yapılarak dizayn edilmiştir.

 

Direkler ve Asansör

Multi Blades Marble Gang Saw korozyona dayanıklı malzemeden bükülerek kaynak teknolojisi ile imal edilen direkler, darbelere ve titreşime dayanıklı yapıda olup makinanın ana taşıyıcı konstrüksiyonunu oluşturmaktadır.80 Lama Katrak Asansör grubu; katrak direklerinin iki tarafında bulunan V kızaklar ile diğer iki tarafta ise düz kızaklar ile yataklanmaktadır. Kayma hareketi ile düşük sürtünme katsayılı kızaklar üzerinde yukarı - aşağı hassas olarak hareket etmektedir. Katrak Makinesi direk kızakları paslanmaz çelik malzemeden olup asansör kızak yatakları özel malzemeden imal edilmiştir.

Özel taşlanmış malzemeden imal edilen büyük çaplı katrak vidaları ile özel alaşımlı bronz malzemeden imal edilen somunlardan oluşan somun - vida mekanizması, katrak makinesinde her bir direk üstüne konulan redüktörler vasıtası ile hareket ettirilerek asansör daima düzlemsel olarak aşağı - yukarı hareket eder.

80 Lamalı Katrak direk vida somunlarının üzerinde, somunların aşınmasının ölçülmesini sağlayan ekstra aşınma ölçüm somunları bulunmaktadır.Katrak Makinesi direk kızak yataklarının ve kızakların bakım operasyonu kolay olup ileride rahatlıkla değiştirilebilmektedir. Gangsaw vidalar paslanmaz kapaklarla su ve çamur gibi etkenlerden korunmuş, vida ve somun yağlaması için kapakların sökülmesine gerek kalmayacak şekilde yağlama penceresi açılmıştır.

Katrak vagonu, asansör üzerine dörtkenarından kilit mekanizması ile sabitlenir. Böylece kesim esnasında 80 Lamalı Katrak vagonunun hareket etmesi engellenmiş olur.

 

Otomatik Yağlama Ünitesi ve Sistemi 

Katrak Makinesi ndeblok aşağı yukarı asansörünün DÜZ ve V kızakları, katrak asansörü aşağı yukarı hareket ettiren vida somun sistemi merkezi otomatik yağlama sistemi ile yağlanmaktadır.

 

Ana motor Kayış Kasnak ve Volan Grubu

80 Lamalı Katrak ana motor mili ve volan arasındaki gergi sistemi birbirinden bağımsız olduğundan, herhangi güç kaybı olmadan volan kayışları gerdirilir. Bu sistem sayesinde katrak makinesi volan kayışı gerdirildiğinde, gangsaw ana motor miline gelen kuvvet ortadan kalktığından, gereksiz meydana gelen elektrik tüketimi ve aşırı amper çekimi engellenmiş olur.

 

Kumanda Paneli

Katrak ta (Gangsaw for Marble) tüm fonksiyonları kumanda paneli üzerinde bulunan dokunmatik operatör terminali ile kontrol edilmektedir. Katrak Makinesi Kumanda panelinde ayrıca dijital ana motor akım göstergesi, dijital makina besleme voltajı göstergesi, acil stop butonu ve Gangsaw hız ayar potansiyometresi bulunmaktadır.

80 Lamalı Katrak Makinesi, Elektrik panosu sıcak daldırma galvaniz kaplamalı malzemeden yapılmış, ayrıca üzerine çift kat epoksi ve boya uygulanmıştır.

Katrak Makinesi manüel çalışmada makinanın tüm fonksiyonları, katrak dokunmatik operatör terminalinden kontrol edilebilir. Ayrıca portatif gangsaw kumanda konsolunda; vagon ileri - geri, asansör yukarı - aşağı ve asansör hızı yavaş - hızlı butonları bulunmaktadır.

Otomatik çalışmada ise öncelikle ekrandan blok ölçüleri girilir. Daha sonra ana motor çalıştırılır ve makinada bulunan su akış sivici, yağ basınç şalteri ve diğer sensörler otomatik olarak kontrol edilir. Gangsaw ana motor devrini aldıktan sonra asansör çalıştırılarak mermer bloğun kesilmesine başlanır. Katrak makinesi verilen blok ölçülerine göre blok kesimi bittikten sonra 80 Lamalı Katrak (Marble Gangsaw Machine )otomatik olarak durur    

Videolar

MKS Mermer Kesme ve Silme Mak.San.Tic.Ltd.Şti.
Bu web sitesi, gerekli işlevselliği sağlamak için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak çerezlerin kullanımına rıza gösterirsiniz.